ניתוב פניות וניהול הודעות

אם המזכירה שלך אינה מצליחה להשתלט על עומס של שיחות , או שיצאה להפסקה, או שייתכן והיא חולה או בחופשה, ישנו פתרון יעיל כמו ניהול הודעות וניתוב שיחות. ישנה אפשרות גם לניהול שוטף של העסק בשעות בהן העסק אינו פעיל, בסופי שבוע למשל או בשעות הלילה המאוחרות. בקיצור באמצעות מערכת של ניהול הודעות וניתוב שיחות, העסק, תמיד פעיל, דבר  שיכול רק להגדיל לך את מאגר הלקוחות, תמיד יהיה מענה או הלקוח יודע כי יחזרו אחיו בהקדם, או באמצעות מענה בצ'אט באינטרנט, הוא יוכל גם לקבל מענה הולם.  באמצעות מערכת המיועדת עבור ניהול הודעות וניתוב שיחות, ניתן יהיה להגיב על הודעות בזמן אמת. מערכת זו של ניהול הודעות וניתוב שיחות, מאפשרת הגבלת גישה למשתמש שיצפה רק בהודעות המופנות אליו.

ניתוב פניות

הודעה מוקלטת בהתאם לצרכיו של בעל העסק

ניתן לבנות הודעה מוקלטת, שתותאם לצרכיו של כל בעל עסק, בהתאם לדרישותיו. יש כאלה שאינם מעוניינים לעבוד בערבי שבת או חג, וניתן יהיה לציין בהודעה הקולית "פרט לערבי שבת וחג". יש הרבה שומרי מסורת שמעוניינים בשירות זה, והם מציינים זאת בניהול ההודעות שלהם.  כל בעל עסק, יוכל לצפות בהודעות ובסטטוס של כל הודעה. מערכת כזאת, יכולה לעבוד על מחשב אחד, או על רשת של מחשבים.  חשוב תמיד שיהיה מענה איזה שהוא ללקוחות שמעוניינים בשירות או במוצר שלך.

לנהל את העסק שלך בחוכמה גם כשאתה לא בעסק

באמצעות   מערכת חכמה של ניהול הודעות וניתוב שיחות, העסק שלך עובד, גם כשאתה לא שם.הרבה חברות גם קטנות וגם גדולות, אינן מעוניינות להישאר מאחור, ובזכות העידן הדיגיטלי בין ימינו , ניתן לנהל את העסק שלך בכל שעולת היום והלילה, אם במענה אנושי בשעות פעילות העסק, וגם לאחר שעות הפעילות שלו או בערבי חג ושבת, במידה ואתם לא מסורתיים.  בגלל התחרות הרבה בשוק, יש היום הרבה מתחרים, ועל מנת לגבור עליהם או להיות ברמה שלהם, יש לדאוג למערכות חכמות של ניהול הודעות וניתוב שיחות , כך שתמיד תהיו בקדמה ותעשו רושם טוב על הלקוחות, הית עסק שתמיד יש מי שיענה שם, בכל שעות היום והלילה.