מוקד טלפוני לאתר

חברות שונות במשק פועלות באמצעות אתר אינטרנט. בדרך כלל, החשיפה באמצעות האינטרנט רבה יותר מאשר החשיפה באמצעים הפרונטליים, וזה מקרב פונים רבים לשירות שלכם. הדבר יוצר עומס בקווים שלכם, זה מצריך מוקד טלפוני לאתר: מקד אשר תפקידו לקבל שיחות ממתקשרים שהגיעו באמצעות האתר ולסייע לכם להתגבר על העומס בקווים. בנוסף לשירות המזכירה הסטנדרטי תזכו גם ליתרונות הבאים.

נציגים טלפוניים שיפעלו לממכר המוצרים שלכם

הנציגים יפעלו בשני מישורים: טלמיטינג וטלמרקטינג. הטלמיטינג היא שיטת שיחה באמצעותה משכנעים את בן השיח לקבוע פגישה איתך או עם נציג מכירות מטעמך. תוכן השיחה הוא מקצועי בלבד, בו מוסבר השירות שלך ומדוע העסק שלך הוא הטוב ביותר. בדרך כלל שיחות כאלו מובילות לפגישות עסקיות אשר מכירה בצדן. מישור הפעולה השני הוא טלמרקטינג: פילוח אוכלוסיית יעד למכירה, הוצאת שיחות יוצאות ומכירה טלפונית של מוצרייך ושירותייך.

נציגי קביעת תורים וזימון תורים

הנציגים מטפלים במיטב מרפאו הרופאים הפרטיות ושל קופות ובתי החולים, מטפלים במנהלים בכירים במשק, עורכי דין, רואי חשבון וכל איש מקצוע אחר העובד ישירות עם לקוחות. הנציגים יהיו מסונכרנים עם צוות המזכירויות בחברות האם שלכם, ולהם - ניסיון רב עם כל סוגי זימוני התורים והפגישות: החל מעבודה עם מזכירויות רפואיות ועד לעבודה עם מזכירתך הפרטית.

נציגים שיבצעו עבודות טלפוניות לצדכם

העסק שלכם הוא חברת שליחויות ? הארגון לו שכרתם חברת מוקד טלפוני נועד לאיסוף תרומות ללא מטרות רווח? מוקד טלפוני לאתר תדאג לבצע את כל הפעולות הללו: למלא תעודות איסוף טלפוניות, לגבות תרומות מלקוחות, ולבצע כל פעולה שאתם מבצעים באמצעות הטלפון לצורכי עבודה. לעתים, מבצעת החברה עבודות מורכבות במיוחד הדורשות סבלנות רבה, כמו תיווך בין נתקעים במעלית לכונן חברת המעליות, אשר מוביל לחילוצם. בזכות התיווך, משך החילוץ מתקצר ומתייעל, ומתאפשרת תקשורת טובה בין התקועים למטה החברה.

ייעוץ עסקי להמשך הדרך

החברה תוכל לקיים אתך פגישות ככל שתדרוש, אשר בהן יומלצו המלצות להמשך בטוח ורווחי של הפעילות העסקית. ההמלצות יינתנו בנושאי יעילות ניהול שיחות טלפון, שדרוג מערך המכירה, וכל נושא אחר בו מוקד טלפוני לאתר לוקח חלק פעיל על בסיס שגרה.

מוקד שיחות מוקד טלפוני מוקד טלפוני לאתר